المنت سیلیکون کارباید
جولای 1, 2017

المنت فشنگی چیست

المنت فشنگی (یا به انگلیسی:cartridge heater) نوعی المنت حرارتی لوله ای شکل و سنگین است که همانند المنت‌های گرمایی در فرایند گرم کردن صنعتی استفاده می‌شود؛ همچنین از این نوع المنت حرارتی معمولاً برای گرم کردن قطعات فلزی که درون آن‌ها سوراخ‌هایی تعبیه شده استفاده می‌شود.
منبع: fa.wikipedia.org

چرا المنت های فشنگی پارس المنت

المنت های فشنگی پارس المنت، المنت های با دانسیته بسیار بالا هستند که هسته نیکل کروم داخلی آن به حالت فشرده و در نزدیک ترین حالت به دیواره بیرونی قرار دارد. هسته داخلی در اکسید منیزیم قرار دارد که خود دارای ضریب انتقال حرارت بالایی می باشد. هیتر های فشنگی کاربرد بسیار گسترده در صنایع دارند و می توانند تا ظرفیت ۲۰۰ وات بر اینچ مربع ساخته شوند و قابلیت رسیدن تا دمای ۸۰۰ درجه سلسیوس را دارند.
عمده موارد کاربرد این نوع المنت را می توان در موارد زیر دانست:

  • صنایع پلاستیک
  • منابع گرم کننده
  • ماشین آلات لیبل زن
  • تجهیزات بسته بندی
  • اکسترودرهای پلاستیک

این نوع المنت قابل سفارش به صورت ترموکوپل دار از نوع J و K می باشد.

ساختار المنت های فشنگی شرکت پارس المنت به صورت شکل زیر می باشد:

المنت فشنگی

المنت فشنگی چیست

المنت فشنگی در سایز و وات مختلف و برندهای اروپایی و کره ای و چینی در فروشگاه گروه صنعتی پارس المنت موجود می‌باشد. در صورت لزوم، تولید داخلی جهت تولید المنت های خاص انجام می شود.

المنت های فشنگی می توانند یکی از جزئی ترین قسمت های سایر المنت ها می باشد که می تواند برای تمامی کاربرد هایی که مصرف کننده برای گرمایش احتیاج دارد، استفاده شود. متغییر بودن قطر این دسته از المنت ها این امکان را می دهد که برای هر نوع کاربردی استفاده شوند.

راه های ارتباطی با گروه صنعتی پارس المنت + سفارش و خرید المنت فشنگی با بهترین قیمت

کاربرد های المنت فشنگی

المنت های فشنگی معمولاً برای کاربرد هایی مانند: آب بندی کردن کیسه، روغن هیدرولیک، روغن موتور، جعبه دنده و همچنین صنایع غذایی و آزمایشگاهی استفاده می شوند.

 

این گونه المنت ها به دلیل دارا بودن روکش می توانند توان حرارتی بالایی داشته باشند. همچنین برای محیط های مثلاً اسیدی یا محیط هایی که امکان خوردگی وجود دارند، به دلیل متغییر بودن جنس روکش المنت، متناسب با همان محیط طراحی و ساخته می شوند…

المنت فشنگی فابریک آلمان – فرانسه – تایوان (وات ۵۰ الی ۳۰۰۰) از نوع استیل و قطر ۴mm تا قطر ۲۰ mm طول ۲٫۵cm تا طول ۷۰ cm مخصوص دستگاههای بسته بندی و قالبهای پت – صنایع پلاستیک – سیستمهای هاترانر – تجهیزات پزشکی ء سطح المنتها به ما اجازه می دهد که در شرایط فشرده حتی به دمایی بالغ بر ۷۰۰درجه سانتیگراد برسیم.

ساختار المنت های فشنگی (المنت کاتریج)

ساختار المنت فوق به این شکل است که سیم کروم نیکل پیچیده شده در اکسید منیزیم در جای ویژه خود و در لایه ای بین وایر و سطح بیرونی فشرده شده است. به علت تمرکز سیم در مرکز هیتر مقاومت گرمایی در مقایسه با سایر المنتها پایین تر است.

مزایای استفاده از المنت های فشنگی

  • توزیع قدرت منحصر به فرد
  • موجود در سایز و اشکال مختلف
  • عملکرد مطلوب در فضای فشرده
  • قابلیت کنترل توسط ترموکوپل های مختلف

تصاویر محصول

جداول المنت های فشنگی (بر حسب قطر، توان، طول)

برای مشاهده با کیفیت تر جداول، لطفا بر روی تصاویر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *